Pomoc jest jak energia, która raz darowana wraca ze zwielokrotnioną mocą.

Jest również jedyną materią, którą można pomnożyć poprzez dzielenie.

Autoklasa chce darować światu coś od siebie, a ponieważ znamy się na samochodach postanowiliśmy założyć Fundację i wspierać uczestników ruchu drogowego.

Niestety wypadków nie da się uniknąć, dlatego Fundacja organizuje zbiórki pieniężne dla poszkodowanych oraz podejmuje działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Nie zapominamy o niepełnosprawnych; ułatwiamy życie między innymi głuchoniemym pomagając w kupnie i dostosowaniu samochodów do ich szczególnych potrzeb oraz umożliwiając dostęp do właściwych materiałów szkoleniowych.

Ważnym aspektem poprawy stanu bezpieczeństwa jest pomoc w zapewnieniu właściwej ochrony praw i interesów zmotoryzowanych oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ogólnie pojęta świadomość i kultura motoryzacyjna powinny być bazą, na której buduje się bezpieczeństwo na drogach. Jednym z nadrzędnych celów organizacji jest edukacja poprzez akcje społeczne, szkolenia oraz przygotowywanie i udostępnianie multimedialnych materiałów informacyjnych.