Menu

Jak wybrać auto dla młodej osoby?

Oczywiście na pierwszy rzut oka bajeczna wizja wspaniałego sportowego modelu z mocnym silnikiem, niewiarygodnymi osiągami i występującego jeszcze w roli pierwszego samochodu w życiu jest niezwykle kusząca. Jednak początkujący kierowcy powinni raczej wybrać coś o wiele bardziej praktycznego i mniej efektownego. Funkcjonalny samochód miejski albo auto z segmentu mini to doskonały wybór na początek naszych przygód za kółkiem. Dodatkowo wszelkie oszczędności wynikające z dłuższej eksploatacji modelu tego typu z pewnością ucieszą nie tylko świeżo upieczonego kierowcę, ale również… jego rodziców.

Kilka wskazówek dotyczących zakupu

Po pierwsze bezpieczeństwo, pytaj wyłącznie o samochody wyposażone w poduszki powietrzne, ABS i napinacze pasów. Te nowsze modele mają również kurtyny powietrzne, dodatkowe poduszki powietrzne montowane w oparciach foteli oraz elektroniczne systemy stabilizacji toru jazdy, które pomogą nam spokojnie i bezpiecznie przemierzać drogi i… bezdroża.

Sprzedawca z pewnością chętnie wskaże także te samochody, które zostały nagrodzone czterema lub pięcioma gwiazdkami w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. To bardzo istotne! Wszelkie dodatkowe informacje na temat takich testów dostępne są na stronie EuroNCAP, zajrzyj!

Równie ważne jest wyposażenie.

Oceń standardowe wyposażenie samochodu pod kątem własnych oczekiwań. Jest przecież wiele elementów, które ułatwiają codzienną eksploatację, np. duży i pojemny bagażnik, pozwoli spakować większe zakupy czy sprzęt sportowy, dobrze wyprofilowane fotele utrzymają natomiast odpowiednią posturę ciała w trakcie jazdy i zapewnią komfort. Może przydać się też nawigacja satelitarna, która pomoże odnaleźć drogę w nieznanym nam terenie.

Bardzo często klienci stojący przed zakupem pierwszego auta mają istotny dylemat związany z rozmiarem auta. Z naszych doświadczeń wynika, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiego pojazdu, który łączy niezbyt wielkie rozmiary zewnętrzne z jak największą przestrzenią we wnętrzu.

Nie wolno zapomnieć o zużyciu paliwa.

Pamiętajmy o tym nim przyjdzie nam do głowy zakup amerykańskiego krążownika szos. Może się wydawać, że większy samochód jest lepszy albo bezpieczniejszy, ale niekoniecznie! Może będzie wyglądał dumnie, ale zużyje zdecydowanie więcej paliwa. Więc jeśli poszukujesz samochodu, jakim będziesz dojeżdżać do szkoły, na uczelnię, do pracy lub na treningi sportowe, zwróć szczególną uwagę na oszczędne modele, które pozwolą obniżyć koszty eksploatacji. Sprzedawca z pewnością podpowie Ci jak wybrać model, przez który nie zbankrutujesz!

Powodzenia!

Podziel się!

About the Author : admin


0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty